Terapia Manualna Rakowskiego- kurs techniki tkanek miękkich

Terapia Manualna Rakowskiego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem  fizjoterapeutów, lekarzy, a także innych grup zawodowych, zajmujących się terapią dysfunkcji narządu ruchu. Pragniemy zatem dostosować się do istniejących oczekiwań. W związku z tym rozszerzamy naszą ofertę o wprowadzenie dodatkowego kursu, który koncentrowałby się na technikach badawczych oraz zabiegowych tkanek miękkich. Kurs oparty jest o podstawową koncepcję TMR.

Co ważne, kurs dedykowany jest technikom fizjoterapii, masażystom, licencjatom fizjoterapii, magistrom fizjoterapii i lekarzom. Na bazie wieloletnich obserwacji efektów terapii skutków zaburzeń czynności narządu ruchu prowadzonych w naszym ośrodku, opracowaliśmy nowy, usystematyzowany program zawierający określone procedury postępowania w przypadkach stanów ostrych i przewlekłych bólu oraz innych dolegliwości. Oprócz technik tkanek miękkich w programie znajdują się m. in. manualne techniki badawcze oraz zabiegowe stawów kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych, połączenia głowo-szyjnego i in. Pozwoli to na skuteczniejsze stymulowanie procesu normalizującego – zdrowienia. Program zawiera także niezbędną w codziennej praktyce leczniczej część edukacyjną, ukierunkowaną na uczenie naszych pacjentów świadomej, własnej aktywności w dążeniu do osiągnięcia pełnego zdrowia.

Kurs składa się z dwóch modułów. Każdy moduł zawiera:

część teoretyczną poświęconą patogenezie poszczególnych objawów w zakresie niezbędnym dla planowania i prowadzenia terapii

część praktyczną poświęconą nauczaniu konkretnych technik badawczych oraz  zabiegowych

część kliniczną, w której omówione jest postępowanie w poszczególnych zespołach dolegliwości z praktycznym zastosowaniem odpowiednich procedur.

Kto może być uczestnikiem?

Kurs ten jest propozycją  dla techników fizjoterapii, masażystów, licencjatów fizjoterapii, mgr fizjoterapii i lekarzy.


Zapisz się na kurs

Z ilu części składa się kurs?

Całość składa się z dwóch modułów, każda trwa 4 dni (łącznie 72 godziny edukacyjne). Kolejne części odbywać się będą w odstępach około 3 miesięcy.

Ilość uczestników

Grupa liczy 12–20 uczestników.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Rakowskiego, w budynku Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu. Zajęcia prowadzone są na dwóch salach: sali wykładowej (120 m2) i sali do warsztatów i ćwiczeń (70m2). Uczestnikom udostępniamy szatnie, zaplecze sanitarne oraz ogólnodostępny hol z bufetem kawowym.

Udogodnienia w miejscu realizacji usługi:

  • klimatyzacja
  • wi-fi
  • parking, hotel i restauracja w pobliżu.

Zobacz nasze sale.

Ile kosztuje kurs?

Cena obu modułów łącznie wynosi 3600 zł

Oferta promocyjna

Zapisz się i opłać kurs do 30.06.2022 r i skorzystaj z 400 zł rabatu!

Przyjazne finansowanie

Nowym Kursantom, którzy nie będą mogli wnieść pełnej kwoty opłaty przygotowaliśmy korzystne rozłożenie płatności na transze. Szczegółowych informacji udziela biuro.

Zadzwoń i dowiedz się, co możemy Ci zaproponować: 61 814 79 00

Absolwenci innych naszych kursów otrzymują jednorazowy rabat w wysokości 200 zł.

Istnieje możliwość powtarzania wybranych części lub całych kursów. W takim przypadku odpłatność wynosi 50% ceny aktualnie obowiązującej.

Szczegółowe zasady znajdują się w regulaminie kursów.

Co zyskasz wybierając ten kurs?

poznasz techniki badawcze służące poszukiwaniu struktur biorących udział w generowaniu dolegliwości pacjenta w narządzie ruchu otrzymasz praktyczne i sprawdzone techniki do pracy z pacjentem będącym w stanie ostrym i przewlekłym

dowiesz się, jakie znaczenie ma czynnościowa zmiana stanu tkanek w prowokowaniu dolegliwości w narządzie ruchu, a także dolegliwości określanych jako odkręgosłupowe

dowiesz się jaki jest wpływ stresu na powstawanie dolegliwości w ciele za pośrednictwem narządu ruchu

jeśli specjalizujesz się w innej dziedzinie fizjoterapii, nauczany przez nas program będzie z pewnością doskonałym uzupełnieniem w Twojej codziennej pracy oraz umożliwi usystematyzowanie zdobytych i ewentualnie dalej zdobywanych na innych kursach wiadomości oraz umiejętności

poznasz skuteczny i usystematyzowany program terapii, który powstał na bazie wieloletnich obserwacji pacjentów leczonych w Centrum Terapii Manualnej dra A. Rakowskiego (Koncepcja Terapii Manualnej Rakowskiego)

dowiesz się jakie jest znaczenie autoterapii w leczeniu i profilaktyce pacjentów z dolegliwościami narządu ruchu.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy lub skontaktuj się z nami. Pocztą elektroniczną prześlemy potwierdzenie zgłoszenia wraz z nr konta, na które należy wnieść opłatę. Kolejność napływających wpłat decyduje o przyjęciu na kurs w danym terminie.

Szczegółową informację organizacyjną kursu prześlemy na tydzień przed datą jego rozpoczęcia.

Organizatorem kursu jest Instytut Rakowskiego, który jako placówka kształcenia ustawicznego działa pod numerem RSPO 274487. Instytut Rakowskiego posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu – nr ewidencyjny 2.30/00118/2021. Wpis do Rejestru umożliwia szkolenie osób bezrobotnych i poszukujących pracy, finansowane ze środków publicznych, takich jak np. Fundusz Pracy, PFRON, fundusze pomocowe Unii Europejskiej.

Numer usługi BUR  dla naboru: 27 – 30.08.2022 – 2021/09/16/115497/1173405

Więcej o możliwościach uzyskania dofinansowania tutaj

Kurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej oraz Katedry Higieny i Epidemiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po ukończeniu kursu Uczestnicy otrzymują 54 punkty edukacyjne.


Zapisz się na kurs

Przeczytaj koniecznie

Prawa autorskie

Regulamin kursów

Prowadzący kurs

mgr Justyna Sieracka

mgr Bartłomiej Kaczmarek

mgr Piotr Skowera

Nadzór merytoryczny:

dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska

Więcej informacji o naszych Wykładowcach tutaj.

Program kursu

Kliknij tutaj aby pobrać program kursu w PDF.

Najbliższe terminy

27.08.2022 - 30.08.2022 - oferta promocyjna - rabat 400 zł - Zapisz się na ten termin
24.03.2022 - 27.03.2022 - Zapisz się na ten termin

Zobacz kalendarz kursów

Zapisz mnie
Zostaw numer - oddzwonimy