Terapia Manualna Rakowskiego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem fizjoterapeutów, lekarzy, a także innych grup zawodowych, zajmujących się terapią dysfunkcji narządu ruchu. Zapraszamy na dwumodułowy kurs Terapii Tkanek Miękkich. W programie znajdują się m. in. manualne techniki badawcze oraz zabiegowe stawów kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych, połączenia głowo-szyjnego i in. Pozwoli to na skuteczniejsze stymulowanie procesu normalizującego – zdrowienia. Program zawiera także niezbędną w codziennej praktyce leczniczej część edukacyjną, ukierunkowaną na uczenie naszych pacjentów świadomej, własnej aktywności w dążeniu do osiągnięcia pełnego zdrowia.
Kurs dedykowany jest technikom fizjoterapii, masażystom, licencjatom fizjoterapii, magistrom fizjoterapii i lekarzom.
Pobierz program kursu w PDF
Co zyskujesz?
- kompetencje poparte ponad 40-letnim doświadczeniem Terapii Manualnej Rakowskiego
- wiedzę od doświadczonych Nauczycieli – praktyków, szkolących się nieustannie, uczniów dr Andrzeja Rakowskiego
- holistyczne – całościowe spojrzenie na problem pacjenta
- myślenie o pracy z tkanką miękką nie tylko miejscowo, ale również w odruchu. Zaangażujesz w terapię struktury nieraz dalekie od miejsca występowania dolegliwości, a mające kluczowe znaczenie dla leczenia.
- skuteczne metody diagnostyczne i terapeutyczne dla dolegliwości bólowych narządu ruchu zarówno w stanach ostrych jak i w stanach przewlekłych.
- umiejętność wprowadzania mądrej autoterapii domowej dla pacjenta.
Wybierz ten kurs jeśli:
- jesteś tuż po studiach, na początku swojej drogi zawodowej. Zyskasz pakiet technik i umiejętności diagnostycznych ułatwiających start.
- jesteś masażystą lub technikiem fizjoterapii, a chcesz poznać metodę Rakowskiego i rozszerzyć swój warsztat pracy.
- jesteś lekarzem, szczególnie: ortopedą, neurologiem, neurochirurgiem, rodzinnym lub pediatrą. Cenisz sobie każdą swoją godzinę. Ten kurs pozwoli Ci zapoznać się z Terapią Manualną Rakowskiego w atrakcyjnym czasie – podczas dwóch modułów.
- jesteś fizjoterapeutą i chcesz lepiej rozpoznawać przyczyny dolegliwości u swoich pacjentów oraz stosować sprawdzone techniki
- chcesz dowiedzieć się jaki jest wpływ stresu na powstawanie dolegliwości w ciele za pośrednictwem narządu ruchu
Dla absolwentów kursu raz w roku uruchamiamy warsztat praktyczno-szkoleniowy. Na warsztacie skupimy się na praktycznym wykorzystaniu technik i umiejętności poznanych na kursie oraz na rozwiązywaniu problemów klinicznych Waszej codziennej praktyki terapeutycznej.
Nasz kurs jest dla Ciebie również wtedy gdy jesteś fizjoterapeutą i:
- pracujesz z dziećmi terapeutycznie lub poprzez zajęcia szkolne – WF, gimnastyka korekcyjna
- pracujesz w klubie sportowym
- zajmujesz się geriatrią
- pracujesz z pacjentami neurologicznymi i potrzebujesz wsparcia w pracy z objawami czynnościowymi lub przygotowujesz się do torowania neurologicznego
- pracujesz na fizykoterapii i chcesz lepiej wykorzystać potencjał technik fizykoterapeutycznych przez rozszerzenie diagnostyki i lepsze wycelowanie zabiegu.
- zajmujesz się integracją sensoryczną.
Z ilu części składa się kurs?
Kurs składa się z dwóch modułów, które odbywają się w odstępie około 3 miesięcy. Każdy trwa 4 dni (łącznie 72 godziny edukacyjne).
Każdy moduł zawiera:
- część teoretyczną poświęconą patogenezie poszczególnych objawów w zakresie niezbędnym dla planowania i prowadzenia terapii
- część praktyczną poświęconą nauczaniu konkretnych technik badawczych oraz zabiegowych
- część kliniczną, w której omówione jest postępowanie w poszczególnych zespołach dolegliwości z praktycznym zastosowaniem odpowiednich procedur.
Pobierz program kursu w PDF
Ile kosztuje kurs?
Cena obu modułów łącznie wynosi 4000 zł
Ilość uczestników:
Grupa liczy 8–26 uczestników.
Prowadzący kurs:
mgr Justyna Sieracka
mgr Piotr Skowera
Więcej informacji o naszych Wykładowcach tutaj.
Gdzie odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Rakowskiego, w budynku Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu. Zajęcia prowadzone są na dwóch salach: sali wykładowej (120 m2) i sali do warsztatów i ćwiczeń (70m2). Uczestnikom udostępniamy szatnie, zaplecze sanitarne oraz ogólnodostępny hol z bufetem kawowym.
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi:
- klimatyzacja
- wi-fi
- parking, hotel i restauracja w pobliżu.
Jak się zapisać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy lub skontaktuj się z nami. Pocztą elektroniczną prześlemy potwierdzenie zgłoszenia wraz z nr konta, na które należy wnieść opłatę. Kolejność napływających wpłat decyduje o przyjęciu na kurs w danym terminie.
Organizatorem kursu jest Instytut Rakowskiego, który jako placówka kształcenia ustawicznego działa pod numerem RSPO 274487. Instytut Rakowskiego posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu – nr ewidencyjny 2.30/00118/2021. Wpis do Rejestru umożliwia szkolenie osób bezrobotnych i poszukujących pracy, finansowane ze środków publicznych, takich jak np. Fundusz Pracy, PFRON, fundusze pomocowe Unii Europejskiej.
Kurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej oraz Katedry Higieny i Epidemiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po ukończeniu kursu Uczestnicy otrzymują 54 punkty edukacyjne.
Przeczytaj koniecznie
Przyjazne finansowanie
Nowym Kursantom, którzy nie będą mogli wnieść pełnej kwoty opłaty przygotowaliśmy korzystne rozłożenie płatności na transze. Szczegółowych informacji udziela biuro. Zadzwoń i dowiedz się, co możemy Ci zaproponować: 61 814 79 00
Absolwenci innych naszych kursów otrzymują jednorazowy rabat w wysokości 200 zł.
Istnieje możliwość powtarzania wybranych części lub całych kursów. W takim przypadku odpłatność wynosi 50% ceny aktualnie obowiązującej.
Szczegółowe zasady znajdują się w regulaminie kursów.
Skorzystaj z możliwości uzyskania dofinansowania:
Możesz uzyskać dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Więcej o możliwościach uzyskania dofinansowania tutaj
Numer usługi BUR dla naboru 18-21.02.2025 – 2024/11/19/115497/2419232
Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy przy uzyskaniu dofinansowania, skontaktuj się z nami:
Malwina Sienkowska, specjalista ds. obsługi klienta: 780 632 808