Autoterapia

Jest to indywidualna sesja, która najczęściej jest uzupełnieniem Terapii Manualnej i ma na celu zaangażowanie Pacjenta w proces terapii. Podczas spotkania terapeuta naucza indywidualnie dobranych technik oraz ćwiczeń, które osoba wykonuje w domu. Prowadzący stosuje również pracę terapeutyczną poprzez techniki powięziowe i techniki tkanek miękkich.

Autoterapia wykonywana w domu jest bardzo ważnym, wręcz niezbędnym elementem zdrowienia, który pozwala utrwalić efekty pracy „gabinetowej” i daje Pacjentowi skuteczne narzędzia do samodzielnego radzenia sobie z bólem. Wprowadzenie autoterapii przerywa efekt nawracania dolegliwości i „uzależnienia” od fizjoterapeuty.

Jest konieczna również w wychodzeniu z ostrych stanów bólowych, wówczas zaangażowane są też w nią bliskie osoby.

Indywidualna sesja autoterapii pozwala bardzo dokładnie dostosować techniki do konkretnych potrzeb i uniknąć popełniania błędów. Terapeuta pomaga również odkryć i zniwelować przyczyny dolegliwości.

Ćwiczenia i techniki autoterapeutyczne nie wymagają specjalistycznego sprzętu, a stopień trudności jest dostosowany do możliwości Pacjenta.

Zachęcamy do korzystania również z samej sesji autoterapii, szczególnie gdy:

  • Jesteś sportowcem lub uprawiasz rekreacyjną aktywność fizyczną i chcesz zadbać o to, by Twój trening był bezpieczny i efektywny
  • Chciałbyś wszcząć aktywność fizyczną, ale nie wiesz na co się zdecydować,
  • Czujesz się przeciążony, a nie chcesz czekać aż pojawią się dolegliwości. Chcesz po prostu zadbać o profilaktykę.
  • Byłeś naszym pacjentem, nie masz już dolegliwości i chcesz zadbać o to że Twój zestaw ćwiczeń jest aktualny i adekwatny do Twojego trybu życia
Zostaw numer - oddzwonimy