Refleksologia

Refleksologia to terapia holistyczna, oparta na wielowiekowych tradycjach, postrzega organizm jako całość obejmującą to, co fizyczne i emocjonalne. Już w starożytności zapobiegano chorobom lub ratowano zdrowie wykorzystując tę metodę. Współcześnie odkrywamy refleksologię na nowo.

Zgodnie z tą naturalną i nieinwazyjną terapią, na twarzy, głowie i stopach znajdują się punkty oraz obszary, które poprzez układ nerwowy oraz kanały energetyczne połączone są z różnym narządami i częściami naszego ciała. Pracując w odpowiedni sposób kciukiem i pozostałymi palcami dłoni na tych obszarach pomagam uruchomić siły samoregulacji i samoregeneracji organizmu.

Zabiegi refleksologii poprawiają unerwienie, krążenie krwi w organizmie, jednocześnie usprawniają układ limfatyczny, który łatwiej usuwa toksyny. Dodatkowo łagodzą bóle, obniżają stresy i napięcia. Systematyczna praca na receptorach przywraca siły witalne i uaktywnia proces powrotu organizmu do równowagi. Dobroczynne działanie refleksoterapii stóp uzyskuje się w chorobach krążeniowych (spuchnięte, obolałe nogi), kłopotach z układem moczowym, w rehabilitacji schorzeń kręgosłupa i w wielu innych. Refleksoterapia twarzy także poprawia energetykę organizmu, usprawnia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Wpływa na uwalnianie emocjonalne od negatywnych przeżyć więc pomaga w depresjach i stanach lękowych, nadpobudliwości, bezsenności, wycisza umysł. Refleksologia jest też doskonałą formą profilaktyki i zapewnienia sobie dobrego samopoczucia na co dzień.

Z zabiegu refleksologii może skorzystać każdy, bez ograniczeń wiekowych. Jest jednak klika przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę: przeszczepy organów, zakrzepica żylna, zagrożona ciąża, grzybica stóp.

Jak wygląda wizyta?

Zabieg trwa około 1h, odbywa się w pozycji leżącej, przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Warto zabrać ze sobą dodatkową parę bawełnianych skarpetek żeby założyć je bezpośrednio po zabiegu. W trakcie zabiegu uciskam dokładnie punkt po punkcie na każdej stopie, co wpływa na przywrócenie równowagi biologicznej organizmu.

Cena:

Godzinny zabieg to koszt 150 zł

Terminy:

Z zabiegu można skorzystać we wtorki, a w tygodniach, w których odbywa się u nas turnus także w środy.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt z naszą rejestracją: 61 814 79 00

Prowadzący

Agata Karlińska

Zawodowo zajmuje się Refleksologią, dzięki której znalazła wewnętrzną równowagę i poprawę zdrowia. Jest Dyplomowanym Refleksologiem, terapeutką Polskiego Instytutu Refleksologii wg metody Eunice Ingham.

 “Refleksologia zafascynowała mnie swoją wszechstronnością i skutecznością. To moja pasja, którą pragnę dzielić się z innymi. Każda stopa “opowiada inną historię”, a ja chętnie ich słucham.”

Zostaw numer - oddzwonimy