Kurs: Terapia Manualna Holistyczna Tkanek Miękkich

2 moduły/80 godzin edukacyjnych/1400 zł/modułZapisz mnie!

Terapia Manualna Holistyczna Tkanek Miękkich

Terapia Manualna Holistyczna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem  fizjoterapeutów, lekarzy, a także innych grup zawodowych, zajmujących się terapią dysfunkcji narządu ruchu. Pragniemy zatem dostosować się do istniejących oczekiwań. W związku z tym rozszerzamy naszą ofertę o wprowadzenie dodatkowego kursu, który koncentrowałby się na technikach badawczych oraz zabiegowych tkanek miękkich. Kurs nadal oparty jest o podstawową koncepcję TMH dlatego nazwany został: TERAPIĄ MANUALNĄ HOLISTYCZNĄ TKANEK MIĘKKICH.

Co ważne, kurs dedykowany jest technikom fizjoterapii, masażystom, licencjatom fizjoterapii, magistrom fizjoterapii i lekarzom. Na bazie wieloletnich obserwacji efektów terapii skutków zaburzeń czynności narządu ruchu prowadzonych w naszym ośrodku, opracowaliśmy nowy, usystematyzowany program zawierający określone procedury postępowania w przypadkach stanów ostrych i przewlekłych bólu oraz innych dolegliwości. Oprócz technik tkanek miękkich w programie znajdują się m. in. manualne techniki badawcze oraz zabiegowe stawów kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych, połączenia głowo-szyjnego i in. Pozwoli to na skuteczniejsze stymulowanie procesu normalizującego – zdrowienia. Program zawiera także niezbędną w codziennej praktyce leczniczej część edukacyjną, ukierunkowaną na uczenie naszych pacjentów świadomej, własnej aktywności w dążeniu do osiągnięcia pełnego zdrowia.  

Kurs składa się z dwóch modułów. Każdy moduł zawiera:

 • część teoretyczną poświęconą patogenezie poszczególnych objawów w zakresie niezbędnym dla planowania i prowadzenia terapii
 • część praktyczną poświęconą nauczaniu konkretnych technik badawczych oraz  zabiegowych
 • część kliniczną, w której omówione jest postępowanie w poszczególnych zespołach dolegliwości z praktycznym zastosowaniem odpowiednich procedur.

Kto może być uczestnikiem?

Kurs ten jest propozycją  dla techników fizjoterapii, masażystów, licencjatów fizjoterapii, mgr fizjoterapii i lekarzy.

Z ilu części składa się kurs?

Całość składa się z dwóch modułów, każda trwa 4 dni (po 40 godzin edukacyjnych). Kolejne części odbywać się będą w odstępach około 2-3 miesięcy.

Ilość uczestników

Grupa liczy 12–20 uczestników.

Ile kosztuje kurs?

Jedna część kursu kosztuje 1400,- zł bez zakwaterowania i wyżywienia.

Co zyskasz wybierając ten kurs?

 • poznasz techniki badawcze służące poszukiwaniu struktur biorących udział w generowaniu dolegliwości pacjenta w narządzie ruchu
 • otrzymasz praktyczne i sprawdzone techniki do pracy z pacjentem będącym w stanie ostrym i przewlekłym
 • dowiesz się, jakie znaczenie ma czynnościowa zmiana stanu tkanek w prowokowaniu dolegliwości w narządzie ruchu, a także dolegliwości określanych jako odkręgosłupowe
 • dowiesz się jaki jest wpływ stresu na powstawanie dolegliwości w ciele za pośrednictwem narządu ruchu
 • jeśli specjalizujesz się w innej dziedzinie fizjoterapii, nauczany przez nas program będzie z pewnością doskonałym uzupełnieniem w Twojej codziennej pracy oraz umożliwi usystematyzowanie zdobytych i ewentualnie dalej zdobywanych na innych kursach wiadomości oraz umiejętności
 • poznasz skuteczny i usystematyzowany program terapii, który powstał na bazie wieloletnich obserwacji pacjentów leczonych w Centrum Terapii Manualnej dra A. Rakowskiego (Koncepcja Terapii Manualnej Holistycznej A. Rakowskiego)
 • dowiesz się jakie jest znaczenie autoterapii w leczeniu i profilaktyce pacjentów z dolegliwościami narządu ruchu.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Pocztą prześlemy potwierdzenie zgłoszenia wraz z nr konta, na które prosimy wpłacić 300 zł, jako potwierdzenie zgłoszenia. Kolejność napływających wpłat decyduje o przyjęciu na kurs w danym terminie. O kwotę przedpłaty pomniejszona zostanie opłata za pierwszy moduł. Osoby, które zgłoszą swój udział otrzymają w ciągu tygodnia, pocztą,  potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Prowadzący kurs

 • mgr Justyna Sieracka
 • lic. Bartłomiej Kaczmarek

Nadzór merytoryczny:

 • dr n. wf. Andrzej Rakowski
 • dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska

Przeczytaj koniecznie

Zasady uczestnictwa w kursach CTM.

Program kursu

Kliknij tutaj aby pobrać program kursu w PDF.

Terminy

Najbliższe terminy:

Zobacz także:

CENTRUM TERAPII MANUALNEJ 61 814 79 00