Ból kręgosłupa

Dokucza Ci uciążliwy ból kręgosłupa? Problem ten jest coraz bardziej powszechny – niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył nieprzyjemnych dolegliwości zlokalizowanych w dolnym lub górnym odcinku kręgosłupa. Według luźnych statystyk nawet 43,8 % osób w naszym kraju narzeka na regularny ból w okolicach kręgosłupa. Dolegliwości te z każdym rokiem dotykają coraz większą liczbę młodych osób, chociaż dawniej pojawiały się głównie po 50 roku życia.

Przyczyny bólu mogą być różne – najczęściej spowodowany jest niezdrowym stylem życia, co obejmuje brak aktywności fizycznej, otyłość oraz spędzanie długich godzin przed komputerem. Niekiedy jednak ból kręgosłupa ma nieco poważniejsze przyczyny i związany jest z urazem albo groźną chorobą, na przykład zmianami zwyrodnieniowymi. Może promieniować do kończyn dolnych lub górnych oraz z czasem przybierać postać przewlekłą lub ostrą.

Jeżeli uciążliwe dolegliwości spędzają Ci sen z powiek, masz kilka możliwości – jedną z nich jest zastosowanie farmakoterapii, która przyniesie tymczasową ulgę. Jednak takie rozwiązanie nie pomoże Ci rozwiązać sedna problemów, a będzie jedynie minimalizować dyskomfort i przykry ból, który prędzej czy później i tak powróci. O wiele skuteczniejszym sposobem jest fizjoterapia, która obejmuje szereg zabiegów dopasowanych do indywidualnej sytuacji pacjenta. W naszym Centrum Terapii Manualnej możesz liczyć na profesjonalne podejście oraz zaangażowanie specjalistów, którzy dołożą wszelkich starań, aby przywrócić Ci komfort życia. Nie tylko zajmują się zabiegami z zakresu fizykoterapii, ale też instruują pacjentów, jak sami w domowym zaciszu mogą wykonywać pomocne ćwiczenia.

Leczenie bólu kręgosłupa – CTM Rakowski

Leczenie bólu kręgosłupa to duże wyzwanie nawet dla najlepszych specjalistów – przede wszystkim należy określić jego przyczynę i dopiero potem wybrać odpowiedni sposób działania, który przyniesie choremu ulgę. W naszym Centrum Terapii Manualnej stawiamy na wiele innowacyjnych metod i terapii, które przynoszą doskonałe efekty w różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Między innymi organizujemy turnus rehabilitacyjny, który dedykowany jest wszystkim osobom cierpiącym na dysfunkcję narządów ruchu i kręgosłupa. Wyjazdy takie odbywają się już od 1988 roku, dzięki czemu możemy pochwalić się ogromnym doświadczeniem oraz tysiącami opinii zadowolonych pacjentów.

Jako jedni z nielicznych ośrodków na terenie Polski do tematu bólu podchodzimy holistycznie – zdajemy sobie sprawę, że stres oraz przewlekłe napięcie emocjonalne mogą nieść za sobą przykre konsekwencje, które pogarszają samopoczucie i zdrowie. Dlatego oferujemy kompleksowe wsparcie – nie tylko wykonujemy profesjonalne zabiegi, ale też przekazujemy techniki pracy ze stresem. Masz już dosyć uciążliwego bólu i chciałbyś poprawić swój komfort życia? W takim razie zapraszamy Cię do kontaktu

Zostaw numer - oddzwonimy