Manipulacje powięzi

Czym jest Manipulacja Powięzi (Fascial Manipulation®) ?

Jest to metoda terapii manualnej o bardzo dużej skuteczności w normalizowaniu dolegliwości bólowych (a także innych objawów) narządu ruchu. Twórcą metody jest włoski fizjoterapeuta Luigi Stecco, który w oparciu o anatomię i fizjologię oraz na podstawie tysięcy przeprowadzonych zabiegów, opracował ten innowacyjny system terapeutyczny.

Czym jest powięź?

Układ mięśniowy może prawidłowo funkcjonować jako całość dzięki bardzo ważnej, ale też często pomijanej w procesach badawczych, diagnostycznych i terapeutycznych tkance: powięzi. Jest to struktura elastyczna zbudowana z tkanki łącznej. Powięź powierzchowna znajduje się pod skórą umożliwiając jej przesuwanie, natomiast powięź głęboka otacza wszystkie mięśnie, ścięgna, więzadła, nerwy a także narządy wewnętrzne. Ta niezmiernie istotna struktura otacza te tkanki i łączy je ze sobą niczym wielka sieć, poprzez którą rozchodzą się napięcia w naszym ciele.

Pod wpływem urazu lub przeciążenia może dojść do nadmiernych napięć w obrębie układu mięśniowo-powięziowego.  To zaburza równowagę w napięciu taśm względem siebie, co może być źródłem dolegliwości bólowych i zaburzeń posturalnych.

Na czym polega Metoda Manipulacji Powięzi?

Metoda Manipulacji Powięzi (Fascial Manipulation®) uwzględnia całościowe podejście do ciała, traktując poszczególne jego segmenty, jako pojedyncze ogniwa łańcucha tkankowego, którego ciągłość zapewnia powięź.

Terapeuta na podstawie zebranego wywiadu, testów ruchomości oraz sprawdzając manualnie napięcie tkanek wybiera punkty, które następnie poddaje głębokiemu masażowi.

Terapia trwa ok. 50 min.

Umów się na wizytę

Skontaktuj się
Zostaw numer - oddzwonimy