Blog

Akupunktura to zabieg polegający na wprowadzeniu jednorazowych i sterylnych igieł w punkty na ciele o ściśle określonej lokalizacji. Miejsca nakłucia wybrane są przez terapeutę w oparciu o wcześniej postawioną diagnozę. Akupunktura jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej stanowiąc jej podstawowy filar. Pomimo zakwalifikowania jej do metod alternatywnych jest uwzględniona w klasyfikacji procedur medycznych i traktowana jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako uznana metoda leczenia. Praktykowana jest obecnie często w poradniach leczenia bólu przewlekłego. Stosowanie akupunktury wielokrotnie łączone jest z leczeniem akademickim we współpracy z lekarzem prowadzącym, gdyż często wspomaga leczenie wielu chorób przewlekłych.

Dolegliwości leczone za pomocą akupunktury:

 • bóle układu mięśniowo-szkieletowego / dolegliwości w narządzie ruchu (np. bóle stawowe, bóle kręgosłupa)
 • bóle głowy
 • bóle oczu
 • problemy gastryczne / zaburzenia trawienia (np. biegunki, zaparcia, refluks)
 • bóle pooperacyjne
 • i wiele innych

Sesja terapeutyczna trwa ok. 30-40 minut.

W jej trakcie terapeuta przeprowadza z pacjentem badanie stosowane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, obejmujące:

 • wywiad (obejmuje szczegółowe informacje o podstawowym problemie pacjenta i rozszerzany jest o zagadnienia dodatkowe – według indywidualnych potrzeb)
 • badanie pulsu ((na tętnicy promieniowej – na obu przedramionach) – podczas którego ocenia się jego różne parametry m.in.: siłę, szybkość, wypełnienie, napięcie ściany)
 • oglądanie języka (ważne, by przed wizytą nie myć / szczotkować języka, by nie usunąć z niego nalotu i nie jeść cukierków/lizaków itp. mogących zmienić kolor języka)
 • badanie brzucha (tkliwość określonych punktów na brzuchu, daje wgląd w funkcjonowanie odpowiadającym tym punktom narządów)
 • palpacja kanałów i punktów akupunkturowych (występowanie dolegliwości pokrywać się może z przebiegiem kanałów i/lub punktów akupunkturowych, palpacja ich przebiegu pomaga w razie potrzeby uzupełnić przeprowadzanie badanie)

Po przeprowadzonym badaniu i analizie danych terapeuta wprowadza igły akupunkturowe w indywidualnie dobrane punkty. Punkty rozmieszczone są na całym ciele, często jednak stosowane są te zlokalizowane dystalnie, tzn. od czubków palców stóp i rąk do kolan i łokci. Podczas zabiegu pacjent ułożony jest w wygodnej dla siebie pozycji (często w pozycji leżącej).

Przy zakupie serii minimum 5 sesji akupunktury w formie pakietu oferujemy 10% zniżki oraz mieszankę ziołową według receptury Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w prezencie.

Oferta pakietu dedykowana jest zarówno nowym, jak i naszym stałym Pacjentom.

Dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Tarnowo Podgórne oferujemy 10% zniżki od ceny podstawowej usługi. Zniżka nie dotyczy pakietu oraz ofert promocyjnych.

Uwaga –  rabaty nie łączą się ze sobą.

Zostaw numer - oddzwonimy