Bartłomiej Kaczmarek

Bartłomiej Kaczmarek

mgr Bartłomiej Kaczmarek

Terapeuta

Jestem fizjoterapeutą, oraz absolwentem kursu Terapii Manualnej Holistycznej. W 2013 obroniłem pracę licencjacką na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Rok później podjąłem decyzję o rozpoczęciu kursu Terapii Manualnej Holistycznej, który ukończyłem w grudniu 2017r.

Rok po ukończeniu studiów licencjackich rozpocząłem pracę w Polskim Związku Kajakowym, gdzie współpracując z najlepszymi trenerami kajakarstwa w Polsce miałem szansę przygotowywać wybitnych zawodników do startów w zawodach rangi międzynarodowej. Dzięki temu mogłem doskonalić pracę jako fizjoterapeuta sportowy, z osobami które wymagają szczególnej uwagi, cierpliwości, oraz dokładności.

Od końca 2015 roku byłem terapeutą w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu, gdzie doskonaliłem umiejętność pracy z osobami zmagającymi się z bólem, pacjentami pooperacyjnymi, oraz dotkniętymi schorzeniami neurologicznymi. Był to dla mnie szczególnie ważny czas, w którym przekonałem się jak wymagającą jest praca z cierpiącym człowiekiem.

We wrześniu 2016 roku rozpocząłem pracę w Centrum Terapii Manualnej, jeszcze w tym czasie byłem w trakcie kursu Terapii Manualnej Holistycznej. To właśnie początek pracy w Centrum pokazał mi jak olbrzymi potencjał posiada system TMH oraz w jaki sposób poszukiwać faktycznego źródła dolegliwości.

W mojej pracy uzupełniam koncepcję TMH o terapię tkanek miękkich, masaż głęboki, trening funkcjonalny, stabilizację ciała.

Doświadczenie:

09.2016 – terapeuta, Centrum Terapii Manualnej
09.2016 – staż, Centrum Terapii manualnej
04.2015-09.2016 – fizjoterapeuta, Polski Związek Kajakowy
01.2013­‑04.2013 – staż, Rehasport Clinic
12.2016-09.2017 – fizjoterapeuta, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej

Ukończone kursy i szkolenia:

  • Kurs Terapii Manualnej Holistycznej Tkanek Miękkich (2 modułowy)
  • Kurs Terapii Manualnej Holistycznej dr Andrzeja Rakowskiego (6 modułowy)
  • International Physiotherapy Students Meeting 2013

Wystąpienia i wygłoszone referaty:

Rakowski A., Sokołowska D., Kaczmarek B., Tomczak M. Patologiczna czynnościowo aktywność tkankowa a układ odpornościowy. Referat wygłosił Andrzej Rakowski 18.03.2017r. na  II Spotkaniu Naukowym Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym w Sierosławiu.

Zostaw numer - oddzwonimy