Chcesz potrenować i udoskonalić czytanie zdjęć RTG? Koniecznie weź udział w naszych warsztatach doskonalących. Zobaczysz nowe, ciekawe zdjęcia, przyspieszysz ich interpretację w swoim gabinecie i poczujesz się pewniej przy opisywaniu każdej ze struktur. Nabierzesz większej wprawy w ocenianiu zdjęć oraz zadawaniu odpowiednich pytań Pacjentowi aby udoskonalić prowadzenie wywiadu medycznego.
Co zyskasz biorąc udział w warsztacie?
- dowiesz się jak oceniać wskazania i przeciwwskazania do terapii manualnej
- nauczysz się wykorzystywać zdjęcia RTG do potwierdzania lub wykluczania swoich hipotez dla diagnostyki czynnościowej
- zobaczysz w jaki sposób uczynić zdjęcie RTG kopalnią wiedzy o Pacjencie, jeśli zastosujesz nowe sposoby oceny takiego obrazu.
Program modułu II
- Interpretacja zdjęć Rtg pod względem strukturalnym oraz czynności statycznych i dynamicznych:
- połączenia głowowo-szyjnego (Oo/C1/C2)
- kręgosłupa szyjnego
- kręgosłupa piersiowego
- stawów żeber
- Cechy psychogenności w narządzie ruchu widziane w obrazie Rtg (typy zawieszenia emocji w ciele).
- Anomalie strukturalne wrodzone w obrazie Rtg kręgosłupa szyjnego, piersiowego.
- Zmiany strukturalne nabyte rejonu kręgosłupa szyjnego, piersiowego.
- Poszukiwanie miejsc o zmniejszonej odporności na przeciążenie poprzez analizę obrazów Rtg ww okolic.
- Wykorzystanie analizy obrazów Rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego do stawiania hipotez badawczych i poszukiwania wskazówek terapeutycznych.
- Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów manualnych wynikające z analizy strukturalnej zdjęć Rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego.
Kto może być uczestnikiem warsztatów:
Zapraszamy fizjoterapeutów i lekarzy, w tym również absolwentów naszych kursów.
Ile części obejmuje warsztat?
Całość obejmuje dwie odrębne części. Warsztaty można realizować w całości lub tylko wybrane moduły (kolejność nie jest ważna). Nie jest wymagane ukończenie kursu TMR. Moduł warsztatowy trwa jeden dzień.
Ile kosztuje warsztat?
350 zł dla członków Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej
450 zł dla niezrzeszonych
Gdzie odbywają się zajęcia ?
Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Rakowskiego, w budynku Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu. Zajęcia prowadzone są na dwóch salach: sali wykładowej (120 m2) i sali do warsztatów i ćwiczeń (70m2). Uczestnikom udostępniamy szatnie, zaplecze sanitarne oraz ogólnodostępny hol z bufetem kawowym.
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi:
- klimatyzacja
- wi-fi
- parking, hotel i restauracja w pobliżu.
Prowadzący
dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska
dr n. o zdr. Bogumiła Dampc
Więcej informacji o naszych Wykładowcach tutaj.
Jak się zapisać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Pocztą prześlemy potwierdzenie zgłoszenia wraz z nr konta, na które prosimy wpłacić należność. Maksymalna liczba uczestników warsztatu wynosi 26 osób. Kolejność napływających wpłat decyduje o przyjęciu na warsztat w danym terminie.
Organizatorem warsztatów jest Instytut Rakowskiego, który jako placówka kształcenia ustawicznego działa pod numerem RSPO 274487. Instytut Rakowskiego posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu – nr ewidencyjny 2.30/00118/2020. Wpis do Rejestru umożliwia szkolenie osób bezrobotnych i poszukujących pracy, finansowane ze środków publicznych, takich jak np. Fundusz Pracy, PFRON, fundusze pomocowe Unii Europejskiej.
Warsztat organizowany jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej oraz Katedry Higieny i Epidemiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po ukończeniu kursu Uczestnicy otrzymują 6 punktów edukacyjnych.