Terapia Edukacyjna w weekend

Każdy z nas reaguje na trudne sytuacje według specyficznych, otrzymanych w ciągu życia wzorców, szczególnie wzorców rodzicielskich. Część z nich jest dla nas niekorzystna, niekiedy bardzo. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego faktu. Przeżywamy to jako smutek, bezradność, trudności w związku, depresję, nieumiejętność radzenia sobie ze stresem i wiele innych reakcji. Doświadczanie trudnych sytuacji według tych mechanizmów zawsze powoduje reakcje fizyczne: w narządzie ruchu, w narządach wewnętrznych, w układzie nerwowym, itd. Mogą to być bóle kręgosłupa, głowy, klatki piersiowej, brzucha, krocza i inne objawy. Postępowaniem z wyboru w takiej sytuacji jest równoczesna praca z narządem ruchu oraz korekcja tych niekorzystnych wzorców. Część dotyczącą psychogenności nazwaliśmy w Terapii Manualnej Holistycznej Terapią Edukacyjną.  

By wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom osób, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości narządu ruchu i obserwują znaczący ich związek ze stresem, chcą dojść do zdrowia i je utrzymać, a same techniki pracy z ciałem nie są wystarczające, stworzyliśmy weekendowe warsztaty: „Terapia Edukacyjna w weekend”. To również dobra oferta dla osób, które uczestniczyły w turnusie terapeutycznym, a chcą przypomnieć sobie i pogłębić zarówno wiedzę jak i zdobyć nowe doświadczenia w zakresie psychosomatyki. Warsztaty przeznaczone są także dla osób zdrowych, poszukujących, pragnących rozwijać się, chcących żyć w równowadze.

Warsztaty te mieszczą w swoim programie specjalnie opracowane procedury edukacyjne, ankiety, testy i inne techniki, dzięki, którym uczestnik ma szansę określić swoje wzorce reagowania na stres. Jak się okazuje jest to nieodzowny etap w procesie leczenia zaburzeń czynności narządu ruchu. Uświadomienie sobie roli stresu, a w nim indywidualnych wzorców reagowania emocjonalnością i  fizycznością  na trudne sytuacje jest niezbędnym elementem w dochodzeniu do zdrowia.

Wykorzystując opracowane procedury uczestnik ma również szansę nauczyć się prostych i skutecznych technik korygowania niekorzystnych wzorców w swoim funkcjonowaniu. Wykorzystanie proponowanych metod w codziennym życiu  ułatwi powrót i utrzymanie zdrowia, poprawi relacje z ważnymi ludźmi, będzie skuteczną profilaktyką dolegliwości narządu ruchu.

Co zyskasz?

 • wiedzę i doświadczenia na temat psychofizycznych mechanizmów funkcjonowania ludzkiego organizmu
 • świadomość roli, jaką stres odgrywa w generowaniu dolegliwości (wpływ wyuczonych wzorców zachowań na nasze ciało)
 • informacje dotyczące dróg, którymi przeciążenia - w tym stres - przenoszą się na nasze ciało
 • wiedzę i narzędzia pomagające dbać o siebie w trudnych warunkach - zmieniać swoje niekorzystne wzorce reagowania na trudne sytuacje, a co za tym idzie odzyskiwać zdrowie
 • umiejętności wykonywania prostych i niezwykle skutecznych technik pracy z myślami, emocjami, uczuciami.

Warunki

Zajęcia prowadzone są w grupach do 12 osób w atmosferze zaufania, wzajemnej życzliwości, w oparciu o wykorzystanie zasobów wszystkich uczestników oraz aktualną wiedzę i doświadczenia w dziedzinie psychosomatyki.

Czas trwania: 2 dni (sobota, niedziela)
Plan godzinowy:
Sobota:   9:00 - 18:00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)
Niedziela:  9:00 – 15:00

Cena

Koszt uczestnictwa to 480 zł.

Prowadzący

mgr Bogumiła Dampc
fizjoterapeuta, terapeuta manualny, nauczyciel Terapii Manualnej Holistycznej, szkolenia z zakresu psychologii, psychosomatyki:

 •  Podyplomowy Kurs Kwalifikacyjny w zakresie Terapii Edukacyjnej – 2009r.
 • Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania wg koncepcji Gestalt – 2010r.
 • Warsztaty wprowadzające do terapii poznawczo-behawioralnej „Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ)” – 2010r.
 • Szkoła Analizy Transakcyjnej, zakończony zdanym egzaminem: „Test 101” – 2012r.
 • Studium Trenerskie – 2013r.
 • Ruch do kontaktu- relacyjna praca z ciałem z wykorzystaniem podstawowych ruchowych wzorców rozwojowych – 2015r.
 • Studia podyplomowe – psychosomatyka i somatopsychologia – 2016r. 

Program

Kliknij tutaj aby pobrać program warsztatów w PDF.

 

Zapisz się!

Terminy

 • od 12.10.2019 do 13.10.2019 Wolne miejsca
CENTRUM TERAPII MANUALNEJ 61 814 79 00