Turnus pięciodniowy

Pięciodniowe turnusy lecznicze organizujemy w ustalonych wcześniej terminach, od poniedziałku do piątku. Gorąco zachęcamy cierpiących z powodu dysfunkcji kręgosłupa i innych części narządu ruchu, a także dolegliwości migrenowych, do udziału w tej formie leczenia. Posiadamy duże doświadczenie w tym zakresie. Pierwszy dwutygodniowy turnus leczniczy przeprowadziliśmy w 1988 r. W sumie uczestniczyło w nich ponad 2000 osób. W ostatnich latach jednak, dwa tygodnie to dla ludzi pracujących zawodowo, zbyt długi czas. Warunki, także ekonomiczne, wymusiły by skrócić go do pięciu dni. Dwutygodniowy program realizujemy w ciągu tak krótkiego czasu w sposób bardzo intensywny. Z tego powodu terapia stała się wszechstronnym, skutecznym i dynamicznym procesem.

Podczas pobytu  opiekę nad Pacjentami sprawuje cały zespół CTM. Są to  wykwalifikowani i kompetentni terapeuci,  znakomicie przygotowani do samodzielnej pracy leczniczej. Wszyscy uczestnicy mogą z pełnym zaufaniem oddać się w ich ręce, co w przypadku terapii manualnej jest nie tylko przenośnią!

Każdy pacjent ma swoich terapeutów, z którymi wspólnie realizuje daną część indywidualnego procesu leczniczego. Terapeutów dobiera się tak, by między nimi a Pacjentem powstała dobra więź. Z tego powodu oraz z przyczyn merytorycznych a także na prośbę pacjenta, możliwa jest zmiana.

Codziennie odbywają się konsylia, których celem jest bieżące omawianie indywidualnego przebiegu terapii i zaplanowanie dalszego postępowania na najbliższe zabiegi. Dzięki temu cały zespół posiada zawsze aktualne informacje o wszystkich uczestnikach turnusu. Całością pracy zabiegowej kierują dr n. wf. Andrzej Rakowski oraz dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska. Leczenie planowane jest indywidualnie dla każdego, tak by było optymalnie dostosowane do stanu i potrzeb pacjenta.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków, który praktycznie realizuje pracę związaną ze stresem i równolegle prowadzi terapię wynikających stąd dolegliwości fizycznych. Jest to więc oferta dla większości chorych ponieważ stres stał się nieodłącznym elementem  naszej codzienności.

Jak wygląda dzień na turnusie?

Program dzienny turnusu obejmuje ok. 6 godzin zajęć:

 1. zabieg - ok. 50 minut
 2. autoterapia indywidualna – ok. 45 minut
 3. autoterapia grupowa - 2 godz.
 4. terapia edukacyjna - 2 godz.
 5. ponadto indywidualne „zadania domowe”

Codziennie Pacjenci otrzymują plan zabiegów indywidualnych.  Natomiast zajęcia grupowe realizowane są według stałego harmonogramu:

terapia edukacyjna:

 • poniedziałek: 11:20 -14:00
 • wtorek-czwartek: 8:00 -10:00
 • piątek: 8:00 -11:00

autoterapia grupowa:

 • poniedziałek- czwartek: 16:00-18:00

Zdrowe odżywianie- wykład: 

 • poniedzizałek: 18:00-19:00

Po uzgodnieniu z terapeutą prowadzącym Istnieje możliwość skorzystania z innych zabiegów, np. masażu, drenażu limfatycznego, Terapi Wisceralnej czy terapii CranioSacralnej. We wtorki zapraszamy na 1,5 godzinne zajęcia Sztuka Sprawności z elementami hatha-jogi, metody pilates i Terapii Manualnej Holistycznej. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji u dietetyka. Są to świadczenia płatne dodatkowo. 

W czasie wolnym można odpocząć, poćwiczyć na sali, wybrać się na spacer lub marsz z kijkami. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwy jest indywidulany instruktaż z nordic walkingu. Do dyspozycji jest również podręczna biblioteczka.

Osoby mieszkające w bliskiej okolicy mogą zdecydować się na dojeżdżanie na zajęcia. Wiekszość pacjentów korzysta jednak  z zakwaterowania i wyżywienia w przyległym do Centrum Hotelu Przylesie.

Tym z Państwa , którzy mieszkają daleko od naszego ośrodka proponujemy przyjazd już w niedzielę.

Turnus kończymy w piątek około godziny 16:00. Jak każdy dzień pobytu, również piątek jest bardzo istotnym dla terapii. Dlatego prosimy o takie planowanie podróży powrotnej do domu, które umożliwi zrealizowanie pełnego programu zajęć.

Dzięki pobytowi na turnusie otrzymujesz

 • świetną alternatywę leczenia ambulatoryjnego
 • skuteczną pomoc w przypadku ograniczonych możliwości czasowych
 • alternatywne leczenie zachowawcze, dające szanse powodzenia, w przypadku zagrożenia operacją
 • wiedzę na temat mechanizmów powstawania dolegliwości w narządzie ruchu
 • informacje na temat wpływu stresu na ciało
 • wiedzę na temat znaczenia wzorców reagowania emocjonalnego dla zdrowia
 • techniki pracy ze stresem przewlekłym i bieżącym
 • alternatywę leczenia farmakologicznego
 • techniki radzenia sobie z bólem
 • inne.

U nas Twój PROBLEM staje się naszym problemem.

Dzięki temu dla nas  5 dni to wystarczająco dużo czasu, aby Ci pomóc !

Zapisy na turnus

Prosimy zainteresowanych o telefoniczne zgłaszanie swojego udziału. Końcowa rezerwacja miejsc dokonywana będzie w kolejności napływających zgłoszeń.  Pocztą lub e-mailem prześlemy potwierdzenie zgłoszenia wraz z nr konta, na które prosimy wpłacić 450 zł, jako potwierdzenie zgłoszenia. O kwotę tę pomniejszona zostanie końcowa opłata za turnus. Pracownik rejestracji skontaktuje się w celu ustalenia godziny rozpoczęcia zajęć pierwszego dnia turnusu, a także rezerwacji hotelu. 

UWAGA!

Rezygnację czy zmianę terminu turnusu można zgłaszać najpóźniej na 10 dni przed jego rozpoczęciem. Po tym terminie przedpłaty nie będą zwracane, a w przypadku zmiany terminu nie będą przeksięgowywane. 

Miejsce w pokoju dwu lub trzyosobowym rezerwujemy pod warunkiem, że na danym turnusie znajdą się osoby chętne do wspólnego zakwaterowania. Restauracja hotelowa nie realizuje specjalnych diet.

Odpłatność

Koszt turnusu kalkulowany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Zajęcia realizowane poza programem podstawowym ( masaż, drenaż, terapia CranioSacralna, zajęcia z jogi, instruktaż nordic walking) są płatne dodatkowo. Szczegóły dostępne są w zakładce cennik. Nie realizujemy refundacji z NFZ. Należności prosimy regulować na miejscu, gotówką lub kartą. 

UWAGA!

W przypadku braku wolnych miejsc uruchamiana jest lista rezerwowa. Jest to kolejka oczekujących pacjentów, których informujemy sukcesywnie o zwalniających się miejcach na dany turnus. Zawsze proponujemy chętnym wpisanie się na inny dostępny termin.

Terminy

 • od 16.09.2019 do 20.09.2019 Brak wolnych miejsc
 • od 21.10.2019 do 25.10.2019 Brak wolnych miejsc
 • od 04.11.2019 do 08.11.2019 Wolne miejsca
 • od 25.11.2019 do 29.11.2019 Wolne miejsca
 • od 09.12.2019 do 13.12.2019 Wolne miejsca
CENTRUM TERAPII MANUALNEJ 61 814 79 00