Lekarz specjalista ortopeda traumatolog

Wojciech Pieczkowski

Lekarz medycyny z dyplomem Akademii Medycznej w Poznaniu.

Karierę w zawodzie lekarza rozpoczął stażem w poznańskim Szpitalu Raszei. Będąc lekkoatletą znalazł zainteresowanie w medycynie sportowej i już jako lekarz zajmował się urazami sportowymi w zakładzie WSWF-u kierowanym wówczas przez docenta Jana Fibaka.

Sześcioletni kurs specjalizacyjny w ortopedii odbył na Śląsku w klinice profesora Weisfloga w Bytomiu, który uwieńczył egzaminem we warszawskiej Klinice Ortopedycznej profesora Garlickiego w roku 1978. Doświadczenie w ortopedii,  a zwłaszcza w chirurgii urazów narządu ruchu zyskał w Szpitalu Górniczym w Jastzębiu Zdroju, gdzie praktykował do roku 1981. Jednocześnie, jako lekarz sportowy opiekował się piłkarzami i żużlowcami ROW-u Rybnik.

Następne 30 lat spędził za granicą: w Niemczech, RPA i Wielkiej Brytanii. Przez 25 lat kierował dużym oddziałem ortopedycznym w Szpitalu Ladysmith w prowincji Natal, w RPA. Na przestrzeni tych lat zyskał  rozległe doświadczenie w leczeniu chorób i urazów narządu ruchu u dorosłych i dzieci. Było ono podbudowane uczestnictwem w dziesiątkach kongresów, kursów i warsztatów niemal w każdej dziedzinie ortopedii,  głównie w RPA, ale też w Europie i USA.

Polskie kwalifikacje ortopedyczne jako specjalista potwierdził specjalistycznym egzaminem w RPA (Pretoria 1988) i europejskim egzaminem UEMS – EBOT (Turyn, Włochy 2006) uzyskując w tym ostatnim tytuł: Fellow of European Board of  Orthopaedics and Traumatology. W latach 2007 -2011 pracował na stanowisku konsultanta ortopedy w The Queen Elizabeth Hospital w King’s Lynn, Norfolk, UK.

Po powrocie do kraju podjął praktykę specjalistyczną. Od roku 2013 współpracuje z Centrum Terapii Manualnej.

Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego Traumatologicznego i do South African Orthopaedic Association.

Poleca swoje doświadczenie w leczeniu wszelkich dolegliwości i niesprawności narządu ruchu: stawów, układu kostnego oraz mięśniowego kończyn i tułowia nie poddających się dotychczasowemu leczeniu zachowawczemu.

Autor prac naukowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach ortopedycznych. Uczestnik niezliczonych konferencji, również jako aktywny mówca.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci, aktywny biegacz, tenisista i cyklista.

Rejestracja telefoniczna:  61 814 79 00

Koszt wizyty: 200 zł

Zostaw numer - oddzwonimy